TĀLRUNIS / ТЕЛЕФОН / HOTLINE
+371 67 67 67 80

Šī gada aktīvajā velosezonā strauji augusi nomas velosipēdu popularitāte un kopējais ar tiem reģistrēto braucienu skaits ir trīskāršojies, sasniedzot nepilnus desmit tūkstošus. Visaktīvāk velo nomas pakalpojumus izmantojuši vietējie iedzīvotāji, kuri veikuši 70% no visiem braucieniem, liecina Sixt velo nomas apkopotie dati. Atsaucoties uz lielo pieprasījumu, populārākajos nomas punktos Rīgas centrā velosipēdi būs pieejami visu ziemu.

Vidējais nomas velosipēda lietošanas ilgums ir 3,2 stundas - vietējie iedzīvotāji parasti nomājuši velosipēdu īsākam laika posmam, kamēr ārvalstu viesi bieži vien mēdz iznomāt velosipēdu līdz pat nedēļu ilgam periodam, aktīvi iepazīstot Rīgu, Jūrmalu un pilsētu tuvāko apkārtni. Vairāk nekā 200 velobraucēji šovasar izmantojuši arī iespēju iegādāties velo nomas abonementus, lai visu sezonu regulāri pārvietotos ar velosipēdu.

Pieredze rāda, ka pilsētā velosipēds ir viens no ātrākajiem pārvietošanās veidiem. Piemēram, gandrīz 3 kilometru garu distanci no tirdzniecības centra Olimpia Pārdaugavā līdz viesnīcai Radisson Blu Hotel Latvija jebkurā dienas laikā var veikt aptuveni 12 minūtēs.

„Velobraukšanas kultūra Rīgā ir sākusi attīstīties. To veicina gan infrastruktūras pakāpeniska izveide, gan arī pēdējos gados labvēlīgie laika apstākļi, kas ļauj ar velosipēdu brīvi pārvietoties arī gada aukstākajos mēnešos. Šogad pagarināsim velo sezonu, piedāvājot nomas velosipēdus arī ziemas sezonā.  Skandināvijas valstu pieredze rāda, ka velobraukšanai vēsāks laiks nav šķērslis. Galvenais ir pareizs apģērbs un attieksme, kas ļauj izmantot priekšrocības, ko sniedz pārvietošanās ar velosipēdu visa gada garumā,” stāsta Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstīs.

Šis būs pirmais gads, kad velo noma darbosies arī pēc tradicionālās velo sezonas beigām, piedāvājot iespēju iznomāt velosipēdu arī ziemā. No novembra beigām līdz nākamā gada aprīlim Rīgā būs pieejami 30 velosipēdi, kas aprīkoti ar speciālām ziemas riepām. Šie velosipēdi būs izvietoti piecos klientu iecienītākajos velo nomas punktos – pie viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija, Pulkveža Brieža un Elizabetes ielas, Tallinas un Miera ielas, Vaļņu un Kaļķu ielas, kā arī kā arī Kalnciema un Slokas ielas krustojumos.Nomas punktu atrašanās vieta kartē www.sixt.lv/karte.

Klienti, kuri iegādājušies abonementus, varēs braukt katru dienu divas stundas dienā bez maksas līdz pat 2015. gada 31. martam.

Šogad Sixt velo noma arī ievērojami paplašinājusi nomas punktu tīklu un tajos pieejamo velosipēdu skaitu. Šajā sezonā 29 nomas stacijās Rīgā un Jūrmalā kopumā bija pieejami vairāk nekā 250 velosipēdi.

Atpakaļ
Mājas lapu izstrāde